Yükleniyor...

FARK BASINÇ VE AKIŞ KONTROL VANALARI

ARI Armaturen Akış Kontrol Vanaları / Ayvaz A.Ş. ARI Armaturen Akış Kontrol Vanaları 

ARI Armaturen Akış Kontrol Vanaları

 

Dağıtım sistemlerinde sıklıkla yaşanan önemli sorunlardan biri debi değerinin değişkenliğidir. Bu sorunun temelinde, sistemin farklı kolon ve branşmanlarında farklı dirençlerin oluşması yatmaktadır.

Debinin yetersizliği, sistemlerde iş görememezliğe neden olur ve ısıtma-soğutma sistemlerinde ciddi oranda sıcaklık farkı oluşmasına neden olur. Bu durum, sistemin enerji tüketimini artırarak, sistemdeki cihazların ömrünün kısalmasına sebebiyet verebilir. Ari Armaturen Akış Kontrol Vanalarını kullanarak, debi değerleri balanslanabilir ve böylece sistemde dizayn edilen debi miktarları elde edilebilir.

Ari Armaturen Akış Kontrol Vanalarında, ihtiyaç duyulan Kv değeri hesaplanarak çap tayin edilir. Bu çapa bağlı olarak, vananın istenen debi değerini sağlayabileceği açıklık pozisyonu belirlenir ve vana bu pozisyona getirilir.

Son yapılan balanslama işleminden sonra vananın açıklık pozisyonunu kaybetmemek için vananın açılması limitlenir. Bu durumda vana kapatılabilir ancak vana açılmak istendiğinde ayar değerinden fazla açılamaz.

Ari Armaturen Akış Kontrol Vanaları; metal körükler ile mil sızdırmazlığında emniyet, strokun % 45’ inden sonra ayar aralığı lineer karakteristik özelliği, turda okuma kolaylığı sağlayan dizaynıyla 1/10 tur turda okuma hassasiyeti sunan ürünlerdir.

Malzeme Yapısı:
Gövde ve Kapak: GG25 Pik Döküm
Disk: GG25 Pik Döküm

Bağlantılar:
Flanşlı

Nominal Çap:
DN15 (1/2” ) – DN200 (8” )

Basınç Değerleri:
Maks. 16 bar’ a kadar

Sıcaklık Aralığı:
Malzeme yapısına göre -20ºC’ den 120ºC’ ye kadar.

Uygulamalar
-Isıtma-soğutma sistemleri
-Endüstriyel tesisatlar
-Bina mekanik tesisatları
-İklimlendirme tesisatları

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır...